Imprezy

Archiwum
16.12.2023

Tak żem czuł w Starym Porcie

16 grudnia (sb.), godz. 20.00________________wstęp wolny
Tak żem czuł - pierwszy raz u nas, choć niektórych muzyków z pewnością znacie z grupy NIPU, której koncerty gościły na naszej scenie, gromadząc liczną grupę sympatyków. 

TAK ŻEM CZUŁ czyli niezła porcja rocka na zakończenie koncertowego sezonu 2023 w Starym Porcie.
Zapraszamy, wstęp wolny!
31.12.2023

Sylwester 2023

31 grudnia 2023
Nie macie pomysłu na ostatnią noc 2023? Daleko Wam do nadętych imprez z narzuconym dress cod'em, nicujących portfel? Nam też! Czyli "we have something in common" :-) Zapraszamy do nas! Możesz przyjść w pidżamie, jeśli tak Ci wygodnie i taka jest ekspresja Twojej osobowości :-). Będzie playlista, a i miejsce do tańca się znajdzie :-) Wstęp bezpłatny. REZERWACJA STOLIKÓW Wskutek licznych Waszych próśb i sugestii- można rezerwować stoliki w Tawernie na Sylwestrowy wieczór. WARUNKI: ● Rezerwację przyjmujemy najpóźniej na godz 21.00 ● wymaga ona wpłacenia kaucji- przelewem lub w barze- w wys. 30 zł/os. ● Kaucja jest bezzwrotna, ale można w całości wykorzystać ją w barze.
06.01.2024

Old Metropolitan Band - karnawał w nowoorleańskim stylu!

6 stycznia (sb.), godz. 20.00_________________wstęp wolny
Rozpocznijmy rok i karnawał w nowoorleańskim klimacie i najlepiej ze znawcami tematu - Old Metropolitan Band - naszym krakowskim, legendarnym zespołem jazzowym!
Pierwszy staroportowy koncert w nowym 2024 roku!
*******************************
OLD METROPOLITAN BAND
Niekonwencjonalny zespół jazzowy, od chwili powstania w 1968 roku, do dzisiaj fascynuje swoją pełną temperamentu muzyką. Nie tylko w Polsce , ale i poza granicami, OMB szybko awansował do grona najbardziej ulubionych dixielandowych formacji. Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią "drive'u". Niekonwencjonalny jest też jej repertuar. Od standardów jazzu tradycyjnego, poprzez znane "evergreens", jak Route 66, Hit the Road Jack, Summertime, aż po ujazzowioną przez nią wersję sway…

Serdecznie zapraszamy!
 
13.01.2024

Zrefowani w Starym Porcie

13 stycznia (sb.), godz. 20.00________________wstęp wolny
Historia powstania zespołu jest dość nietypowa, gdyż wszystko zaczęło się od… lockdownu i zamknięcia w domach z powodu pandemii. Koncerty przeniosły się do internetu. Reflinka (frontwoman zespołu :-)) również zaczęła koncertować online, a w zasadzie to właśnie wtedy wróciła do aktywnego grania. Na którymś streamingu w jej głowie zakiełkował pomysł stworzenia zespołu. Szybko znaleźli się potencjalni kandydaci do wspólnego grania.
Miał to być sposób na przetrwanie ciężkich, pandemicznych czasów.
Pierwszy koncert, jeszcze nie pod nazwą Zrefowani, zagrali w czerwcu 2020 r. w Gnieździe Piratów w Warszawie, mając za sobą tylko parę zdalnych prób. Niedługo potem powstał pierwszy autorski tekst, a za chwilę kolejne… Nikt nie spodziewał się, że spontaniczny pomysł przerodzi się w coś więcej. Pandemia minęła Zrefowani płyną dalej! Tworzą własny, autorski materiał.
W 2024 roku szykują się do nagrania debiutanckiej płyty.

Co grają?
Oprócz piosenek autorskich w repertuarze zespołu znajdują się znane wszystkim żeglarskie standardy, jak i zapomniane już piosenki. Grają z folkowym zacięciem, szczególnie upodobali sobie irlandzkie melodie i pieśni, ale chętnie sięgają także po muzykę z innych części świata, chociażby z Bretanii czy Macedonii.
Przekonują, że porywają do szalonego tańca i jeńców nie biorą!
Przyjdźcie się przekonać!
20.01.2024

Krzysztof Jurkiewicz - recital

20 stycznia (sb.), godz. 20.00________________wstęp wolny
Recital autorski Krzysztofa "Jurkiela" Jurkiewicza!
śpiew, gitara, mandolina, harmonijka ustna; autor tekstów i kompozytor. Na różnych scenach folkowych obecny od 1981 roku. Od 1989 roku związany z grupą Słodki Całus od Buby, w której jest gitarzystą, wokalistą i autorem połowy repertuaru. Od tego samego roku związany ze sceną szantową: najpierw jako wokalista wspierający zespół Packet podczas nagrań, a następnie jako współtwórca takich zespołów jak: Smugglers, Broken Fingers Band, Gdańska Formacja Szantowa i obecnie Formacja. Współtworzył też, w początkach jej istnienia, folkrockową grupę Szela, a także współpracował z zespołem EKT Gdynia i wspierał (jako wokalista, gitarzysta i mandolinista) różnych solistów. Ma na swoim koncie wiele nagród, zarówno tych, zdobytych przez zespoły, jak i indywidualnych- za teksty (m.in. wielokrotnie na festiwalu Shanties) i piosenki; brał udział w nagraniu kilkunastu płyt. W 2021 roku wydał pierwszą solową płytę, zatytułowaną „Listopad”, która zdobyła drugie miejsce w plebiscycie słuchaczy i słuchaczek Radia Danielka na najlepszą płytę roku.

Płyta dostępna w sklepie wydawcy
https://sklep.hals.krakow.pl/muzyka/616-listopad.html

Zapraszamy