Imprezy

Archiwum
20.07.2024

Justyna Baran Band w Starym Porcie

20 lipca (sb.), godz.20:00______________________wstęp wolny
Spotkanie krakowskich muzyków na scenie Starego Portu. Elektryzujący kwartet poruszający się w stylistyce pop rock zaprezentuje znane i lubiane utwory zarówno polskich jak i zagranicznych artystów, porywając słuchaczy w swoją muzyczną podróż. Z pewnością będzie okazja do wspólnego śpiewania! Wystąpią: Justyna Baran - vocal Grzegorz Szydłak – gitara akustyczna, gitara elektryczna Bogusław Mietniowski – gitara basowa Marek Woźniak – perkusja Justyna Baran Absolwentka wokalistyki na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalistka i aktorka. Współpracowała z wieloma muzykami m.in. Antonim Krupą, Januszem Baranem, zespołem Workaholic, także z Markiem Piekarczykiem w spektaklu ”Klenczon poemat rockowy”. Artystka ma na koncie liczne koncerty w krajach Orientu, m.in.: Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania oraz Jemen. Grzegosz Szydłak Od 20 lat na scenie. Członek m.in. krakowskiego zespołu MGR Jazz Friends, który powstał z jego inicjatywy w 2008 roku, a także zespołu Non Smokers. Jako muzyk sesyjny bierze udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował m.in. z: Alicją Kubaszewską, Agatą Piśko, Waldemarem Gołębskim, Tomaszem Kobielą, Januszem Witko, Robertem Klepaczem, Piotrem Filimowskim, Marią Pochorecką, Ulą Lazar, Amelią La Torre, Fernando La Torre. Prowadzi także działalność pedagogiczną w jednym z krakowskich domów kultury. Bogusław Mietniowski Gitarzysta basowy, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny – związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, rock, blues, fusion. W latach 1978–1979 był członkiem legendarnej grupy, wywodzącej się z ruchu studenckiego – Wolna Grupa Bukowina. W czasie trwającej ponad 45 lat kariery Bogusław Mietniowski współpracował z takimi artystami jak: AnnaTreter, Andrzej Sikorowski i zespół Pod Budą, Jan Hnatowicz, Mikołaj Korzistka, Jacek Korochoda, Bogdan Łazuka, Henryk Mosna, Katarzyna Szlęk i wieloma innymi. Marek Woźniak Muzyk, perkusista od 37 lat. Współpracował z Joachimem Menclem, Waldemarem Gołębskim, z zespołami: Detal, polsko-ukraińsko-białoruski "Zabobon", polsko-ukraiński "Słowiany". Obecnie współpracuje z polsko-amerykańskim Grey Zone American Blues, Lewitacją. Założyciel i prezes artystycznej fundacji MWB-ART, gdzie w ramach projektu prowadzi warsztaty perkusyjne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
27.07.2024

Załoga Szklanego Jasia w Starym Porcie

27 lipca (sb.), godz. 20.00_______________wstęp wolny
Załoga Szklanego Jasia to zespół tworzący i grający w nurcie piosenki żeglarskiej i szanty tradycyjnej. Inspiracje czerpie z polskiej i zagranicznej sceny piosenki morskiej.

Zapraszamy! Wstęp wolny!
03.08.2024

Gary Philbin w Starym Porcie

3 sierpnia (sb.), godz. 20:30_______________wstęp wolny
Zapraszamy na kolejny solowy koncert irlandzkiego gitarzysty i wokalisty.


wstęp wolny/ free entrance
10.08.2024

Old Marinners w Starym Porcie

10 sierpnia (sb.), godz. 20:00_________________wstęp wolny
Old Marinners powstał jesienną porą 2008r. Fascynacja kulturą marynistyczną spowodowała, że postanowili dla zabicia czasu stworzyć formację wykonującą muzykę żeglarską. Grupa powstała z inicjatywy Grzegorza Ziętkowskiego i Arkadiusza Rurarza.

Jak grają? Akustycznie i folkowo i z domieszką innych gatunków muzycznych.
W trakcie koncertu posłuchacie zarówno autorskich utworów zespołu, jak i znane melodie tradycyjne.

24.08.2024

Akustyczni Band w Starym Porcie

24 sierpnia (sb.), godz. 20.00_______________wstęp wolny
AKUSTYCZNI BAND to czterech przyjaciół, pochodzących z położonego w sercu Beskidów Nowego Sącza. To dzięki otaczającym górom, swoją muzyczną drogę skierowali w stronę - morskich opowieści. I tak “uzbrojeni” w akustyczne gitary, akustyczne bębny oraz elektryczny* bas... od lat muzycznie żeglują pośród scen festiwali, przystani mazurskich jezior, rozśpiewanych tawern i śródziemnomorskich portów. W muzyce stawiają na radość z grania, osobiste teksty - pisane w języku polskim - oraz przede wszystkim na naturalne piękno i brzmienia akustycznych instrumentów. Zainspirowani dorobkiem polskich bardów, opływają spokojne okolice ballad i bluesa aby zaraz po zaproszeniu na pokład rozgrzać serca do rytmicznego bicia i pozostawić niezapomniane, muzyczne wspomnienia. i chęć, by jeszcze raz... zanurzyć się w muzykę!