Imprezy

Archiwum
24.01.2020

SheeBan Celtic Band - koncert promocyjny Shanties 2020

24 stycznia (pt.), godz. 21.00_______________wstęp wolny
SheeBan - celtycka energia!
*for English scroll down

Celtycka nuta płynie w niej, zapętla się i przechodzi w całkiem zaskakujące rozwiązania melodyczne i aranżacyjne - naszej muzyki nie sposób nazwać tradycyjną. Utwory oparte o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, tajemnym sposobem zmieniają się w znane z filmów i współczesnej muzyki piosenki.

Zespół tworzą dwie urocze dziewczyny i trzech równie uroczych łobuzów. Wykorzystujemy tradycyjnie folkowe instrumenty - skrzypce, bodhran, gitary, szkockie dudy, flet, bouzuki - z rytmicznym wsparciem gitary basowej i instrumentów perkusyjnych. Ale to nie wszystko... nie zdziwcie się, gdy na scenie pojawią się nieoczekiwani goście i inne instrumenty.
Będzie moc burzy, energia huraganu i rozbawiona aura zielonej wyspy!
ZAPRASZAMY‼


*POCHODZENIE NAZWY ZESPOŁU: Banshee to występująca w irlandzkiej mitologii zjawa zwiastująca śmierć i nieszczęście. Nieco uzupełniając tą mitologię stworzyliśmy postać SheeBan, która jako odwrotność banshee zwiastuje życie, radość i szczęście ♥

SheeBan zagrał ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą. W tym roku zdobył 3 miejsce w muzycznym konkursie na Festiwalu Folklorum w Niemczech.SheeBan – irish energy and power!

The Celtic notes flow in, loop and go into quite surprising melodic and arrangement solutions - our music cannot be called traditional. Songs based on the most beautiful Irish and Scottish melodies, in a secret way change into popular songs known from movies..

The band consists of two cute girls and three equally charming scamps. We use traditional folk instruments - violin, bodhran, guitars, Scottish bagpipes, flute, bouzuki - with rhythmic modern bass guitar and percussion instruments. But that's not all ... do not be surprised when unexpected guests and other instruments appear on the stage.

*BAND’s NAME ORIGIN: Banshee is a women in Irish mythology that heralds death and misery. Slightly complementing this mythology, we created the character SheeBan, which - as the reverse of Banshee - heralds life, joy and happiness ♥

The band played over 100 concerts in Poland and abroad. This year SheeBan won 3rd place in music competition at the Folklorum Festival in Germany.
There will be storm power, hurricane energy and amused green island aura!
25.01.2020

Old Marinners - koncert promocyjny Shanties 2020

25 stycznia (sb.), godz. 20:00_______________wstęp wolny
Old Marinners powstał jesienną porą 2008r. Fascynacja kulturą marynistyczną spowodowała, że postanowili dla zabicia czasu stworzyć formację wykonującą muzykę żeglarską. Grupa powstała z inicjatywy Grzegorza Ziętkowskiego i Arkadiusza Rurarza.

Jak grają? Akustycznie i folkowo i z domieszką innych gatunków muzycznych.
W trakcie koncertu posłuchacie zarówno autorskich utworów zespołu, jak i znane melodie tradycyjne.

31.01.2020

Znienacka Project - koncert promocyjny Shanties 2020

31 stycznia (pt.) godz. 20.00________________wstęp wolny
„Może „Znienacka”? – usłyszałem w słuchawce słowa wypowiedziane przez Bartka. Tak wykluła się nazwa dla zespołu, który tworzyliśmy wtedy w trójkę: Ania Dębicka, Bartek Kiszczak i ja Sławek Cygan. Z czasem odkryliśmy, że nazwa ta nie ma odpowiednika angielskiego, a jeżeli kiedyś będzie trzeba … ? Stąd też wziął się „Project”. Zespół z międzynarodową nazwą.
Teraz to już poleci, pomyśleliśmy :0)
Po drodze zmieniał się skład zespołu i przybywało nam lat. Na skrzypcach grała Gosia Dubowiecka, pojawił się Maciek Wolański z basem i Ania Mierczyńska z akordeonem guzikowym. Grywaliśmy w konkursach, na festiwalach krajowych, po knajpach, to tu, to tam. Wygraliśmy parę konkursów – m.in. Szanty we Wrocławiu, Tratwę, festiwal w Charzykowych…Tylko jakoś nie po drodze było nam do nagrania płyty.
Pierwszy raz weszliśmy do studia gdzieś na przełomie 2014-2015. Ostatni – dobre dwa lata później. Pośpiech podobno poniża. W efekcie powstał zbiór piosenek obejmujących muzyczne fascynacje naszych młodych lat oraz utwory autorskie inspirowane muzyką m.in. Marka Knoplfera, Dave Matthews Band, Great Big Sea czy folkowymi melodiami z Wysp.

 
01.02.2020

Przegląd Konkursowy Shanties 2020 w Klubie Żaczek

1 lutego (sb.) godz. 14-17.00_______________wstęp wolny
Przegląd Konkursowy "Shanties" to impreza, o start w której "walczy" się cały rok.
To artystyczne zmagania zespołów nominowanych do konkursu przez festiwale z nurtu piosenki żeglarskiej, a także także tych zgłaszających się indywidualnie. Jedni i drudzy staną w szranki i będą poddawać się surowej ocenie jurorów.
Po co? By zawalczyć o nagrodę, którą jest zaproszenie do udziału w Festiwalu Shanties 2020.
Kolejna edycja Przeglądu to szansa dla młodych zespołów, by zaprezentować umiejętności muzyczne przed większą widownią. Zespoły w 20 minutowym recitalu przedstawią swój autorski program oceniany przez profesjonalne jury.

wystąpią: 
Abordaż, Wojciech Biesiad Biesadecki, Czwarta Wachta, Dziewanna z zespołem, Fucus, Grzegorz Janczak, Jack Sparrow, Marta Kania, Stare Wraki, Jacek Zieliński

Jury konkursu:
Agnieszka Krajewska, Dominika Płonka, Wojciech "Muzyk" Harmansa, Piotr Zadrożny

miejsce: Klub Studencki "Żaczek", al. 3 maja 5

______________________________________
Od godz. 20.00, tradycyjnie zapraszamy na ogłoszenie werdyktu Jury i wieczór szantowy z udziałem zespołów konkursowych


więcej na stronie Festiwalu Shanties
www.shanties.pl
 
01.02.2020

Noc szantowa z wykonawcami Przeglądu Konkursowego Shanties 2020

1 lutego (sb.) godz. 20.00__________________wstęp wolny
Po zmaganiach konkursowych w Klubie ŻACZEK, zapraszamy na "Gorączkę Szantowej Nocy" z zespołami konkursowymi do Starego Portu. W trakcie wieczoru zostanie odczytany werdykt jury.

Więcej o Przeglądzie dowiecie się tutaj:
http://www.shanties.pl/informacje.html