Imprezy

Archiwum
22.03.2025

Dusty Duo - koncert odwołany

22 marca (sb), godz. 20.00________________wstęp wolny
Każdy koncert jest inną podróżą, inną energią, innymi emocjami. Całe zdarzenie artystyczne pomimo realizacji umówionych utworów i pomysłów muzycznych w dużej mierze jest kreowane przez emocje i wydarzenia danej chwili, reakcje publiczności, magie czasu w którym wszystko się dzieje, a wszystko na dwie gitary, cztery ręce.
 
29.03.2025

Justyna Baran Band w Starym Porcie

29 marca (sb.), godz.20:00_________________wstęp wolny
Spotkanie krakowskich muzyków na scenie Starego Portu.
Elektryzujący kwartet poruszający się w stylistyce pop rock zaprezentuje znane i lubiane utwory zarówno polskich jak i zagranicznych artystów, porywając słuchaczy w swoją muzyczną podróż. Ich koncerty to niezwykłe połączenie wokalu, gitary, gitary basowej oraz perkusji, które pozostaje w pamięci jako fenomenalna mieszanka dźwięków. Z pewnością będzie okazja do wspólnego śpiewania!
Zapraszamy! Wstęp bezpłatny.

Wystąpią:
JUSTYNA BARAN - vocal
GRZEGORZ SZYDŁAK - gitara akustyczna, gitara elektryczna
BOGUSŁAW MIETNIOWSKI - gitara basowa
MAREK WOŹNIAK - perkusja

JUSTYNA BARAN
Artystka, rzeźbiarka, aktorka w Krakowskim Teatrze Niewielkim, wokalistka.
Absolwentka wokalistyki na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracowała z wieloma artystami, muzykami m.in. Antonim Krupą, Januszem Baranem, Waldemarem Gołębskim, zespołem Workaholic, a także z Markiem Piekarczykiem w musicalu ”Klenczon poemat rockowy” i Jaro Tochowiczem w Oratorium ''I nie oddałyśmy krzyża" Artystka ma na koncie liczne koncerty w krajach Orientu, m.in.: Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania, Jemen, Grecja, Niemcy.
GRZEGORZ SZYDŁAK
Od 20 lat na scenie. Członek m.in. krakowskiego zespołu MGR Jazz Friends, który powstał z jego inicjatywy w 2008 roku, a także zespołu Non Smokers. Jako muzyk sesyjny bierze udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował m.in. z: Alicją Kubaszewską, Agatą Piśko, Waldemarem Gołębskim, Tomaszem Kobielą, Robertem Klepaczem, Marią Pochorecką, Ulą Lazar, Amelią La Torre, Fernando La Torre. Prowadzi także działalność edukacyjną z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowo - kulturalnych.
BOGUSŁAW MIETNIOWSKI
Gitarzysta basowy, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny – związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, rock, blues, fusion. W latach 1978–1979 był członkiem legendarnej grupy, wywodzącej się z ruchu studenckiego – Wolna Grupa Bukowina. W czasie trwającej ponad 45 lat kariery Bogusław Mietniowski współpracował z takimi artystami jak: AnnaTreter, Andrzej Sikorowski i zespół Pod Budą, Jan Hnatowicz, Mikołaj Korzistka, Jacek Korochoda, Bogdan Łazuka, Henryk Mosna, Katarzyna Szlęk i wieloma innymi.
MAREK WOŹNIAK
Muzyk, perkusista od 37 lat.
Współpracował z Joachimem Menclem, Waldemarem Gołębskim, z zespołami: Detal, polsko-ukraińsko-białoruski "Zabobon", polsko-ukraiński "Słowiany". Obecnie współpracuje z polsko-amerykańskim Grey Zone American Blues, Lewitacją. Założyciel i prezes artystycznej fundacji MWB-ART, gdzie w ramach projektu prowadzi warsztaty perkusyjne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Pokaż mniej
05.04.2025

Jan i Klan w Starym Porcie - trasa "10 na 10"

5 kwietnia (sb.). godz. 20.00________________wstęp wolny
Zapraszamy na koncerty w ramach jubileuszowej trasy zespołu Jan i Klan – 10 na 10!

Jan i Klan to wrocławski zespół, który swoją muzykę określa jako „happy folk”. Inspirację czerpią z twórczości współczesnych wykonawców folkowych takich jak Alison Kraus, Sarah Jarosz czy Mary Chapin Carpenter. Brzmienie zespołu opiera się na mixie akustycznych gitar, andyjskiego charango, elektrycznego pianina, irlandzkiego bouzuki i fletu low-whistle, gitary basowej i różnorodnych perkusjonaliów oraz trzech wokali, wspóbrzmiących i zmieniających swoje role w poszczególnych piosenkach. Repertuar „Klanu” to autorska twórczość oraz adaptacje folkowych utworów z własnymi tłumaczeniami.
Zespół tworzą:
Anna-Maria Bujko – wokal, piano, flety, perkusjonalia
Julita Gacparska – wokal, perkusjonalia
Janusz Bujko – wokal, gitara akustyczna
Andrzej Kalus – gitara basowa
Marcin Starnawski – gitara akustyczna, harmonijka
Rafał „Zielak” Zieliński – charango, irish bouzuki, perkusjonalia
Podczas trasy „10 na 10” Jan i Klan zamierza odwiedzić 10 miejsc w różny sposób wiążących się z wielobarwną, 10-letnią historią zespołu, która zaczęła się od wygranych konkursów na festiwalach piosenki żeglarskiej (Shanties, Kopyść, Tratwa), autorskiej i turystycznej (Giełda w Szklarskiej Porębie, Yapa), a następnie wiodła przez kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce i zaowocowała dwiema nagranymi płytami „Nic się nie zgadza i nic się nie klei” (2018), „Jak dobrze razem mieć niedobrze” (2022).
W najbliższym czasie Jan i Klan odwiedzi:
3 kwietnia – Wrocław – Sztuka na Miejscu
5 kwietnia – Kraków – Stary Port
6 kwietnia – Warszawa – Gniazdo Piratów
31 maja – Góry Sowie – Na Kalinowym Wzgórzu
Serdecznie zapraszamy na koncerty, podczas których znajdzie się czas zarówno na delikatne, pełne przestrzeni ballady, jak i dynamiczne piosenki z melodyjnymi refrenami zachęcającymi do wspólnego śpiewania.
wstęp wolny
12.04.2025

Old Marinners w Starym Porcie

12 kwietnia (sb.), godz. 20:00_______________wstęp wolny
Old Marinners powstał jesienną porą 2008r. Fascynacja kulturą marynistyczną spowodowała, że postanowili dla zabicia czasu stworzyć formację wykonującą muzykę żeglarską. Grupa powstała z inicjatywy Grzegorza Ziętkowskiego i Arkadiusza Rurarza.

Jak grają? Akustycznie i folkowo i z domieszką innych gatunków muzycznych.
W trakcie koncertu posłuchacie zarówno autorskich utworów zespołu, jak i znane melodie tradycyjne.

26.04.2025

SheeBan Celtic Band w Starym Porcie

26 kwietnia (sb.), godz. 20.00_______________wstęp wolny
SheeBan - celtycka energia!
*for English scroll down

Celtycka nuta płynie w niej, zapętla się i przechodzi w całkiem zaskakujące rozwiązania melodyczne i aranżacyjne - naszej muzyki nie sposób nazwać tradycyjną. Utwory oparte o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, tajemnym sposobem zmieniają się w znane z filmów i współczesnej muzyki piosenki.

Zespół tworzą dwie urocze dziewczyny i trzech równie uroczych łobuzów. Wykorzystujemy tradycyjnie folkowe instrumenty - skrzypce, bodhran, gitary, szkockie dudy, flet, bouzuki - z rytmicznym wsparciem gitary basowej i instrumentów perkusyjnych. Ale to nie wszystko... nie zdziwcie się, gdy na scenie pojawią się nieoczekiwani goście i inne instrumenty.
Będzie moc burzy, energia huraganu i rozbawiona aura zielonej wyspy!
ZAPRASZAMY‼


*POCHODZENIE NAZWY ZESPOŁU: Banshee to występująca w irlandzkiej mitologii zjawa zwiastująca śmierć i nieszczęście. Nieco uzupełniając tą mitologię stworzyliśmy postać SheeBan, która jako odwrotność banshee zwiastuje życie, radość i szczęście ♥

*************************

SheeBan – irish energy and power!

The Celtic notes flow in, loop and go into quite surprising melodic and arrangement solutions - our music cannot be called traditional. Songs based on the most beautiful Irish and Scottish melodies, in a secret way change into popular songs known from movies..

The band consists of two cute girls and three equally charming scamps. We use traditional folk instruments - violin, bodhran, guitars, Scottish bagpipes, flute, bouzuki - with rhythmic modern bass guitar and percussion instruments. But that's not all ... do not be surprised when unexpected guests and other instruments appear on the stage.

*BAND’s NAME ORIGIN: Banshee is a women in Irish mythology that heralds death and misery. Slightly complementing this mythology, we created the character SheeBan, which - as the reverse of Banshee - heralds life, joy and happiness ♥

There will be storm power, hurricane energy and amused green island aura!