W Tawernie

Kursy i szkolenia
Szkolenia żeglarskie, motorowodne czytaj więcej
Rezerwacja stolików
Szanowni klienci! Informujemy, że rezerwacji... czytaj więcej

Imprezy

Archiwum
25.05.2019

Wiesław Wilczkiewicz & Friends

25 maja (sb.), godz. 20.00__________________wstęp wolny
Znane i mniej znane standardy muzyki jazzowej i nie tylko.
W wykonaniu Wiesław Wilczkiewicz & Friends.

skład:
Wiesław Wilczkiewicz - gitara
Janusz Witko - sax
Jan Gonciarczyk - kontrabas
Sławek Berny - perkusja

Wieslaw Wilczkiewicz, współzałożyciel "Dżambli". Muzyk, solista i kompozytor "Alex Bandu". Nagrał z Mannam pierwsze nagrania dzięki którym grupa zyskała popularność. Występował w Carnegie Hall, New York. Muzycy zagrają standardy, samby i znane evergreeny.
31.05.2019

Maciej Kłeczek i Przyjaciele

31 maja (pt), godz. 20.00__________________wstęp wolny
Maciej Kłeczek – gitarzysta, wokalista, kompozytor i aranżer, założyciel zespołu Krecia Robota, z którym zaliczył udział w wielu festiwalach muzycznych oraz nagrał dwie płyty CD,” Hej nie bój się” i „Kraków czuje bluesa”. Wcześniej długie lata związany był z jednym z najstarszych polskich zespołów bluesowych The Cooks, co zaowocowało nagraniem płyty „A Shot Of Rhythm And Blues”
Obecnie w oparciu o współpracę z zaprzyjaźnionymi muzykami, reprezentującymi różne nurty muzyczne, tworzy nowy autorski projekt.

Skład:
Maciej Kłeczek – gitara, śpiew
Piotr Kosieradzki - skrzypce
Jacek Chruściński – gitara basowa
Wiesław ,,Blacha" Błażkiewicz- perkusja
01.06.2019

NIPU

1 czerwca (sb.), godz. 21:00________________wstęp wolny
Zespół blues-rockowy z Krakowa grający od 2003 roku. Na swoich elektrycznych i akustycznych koncertach przenosi słuchaczy do odległej krainy zawieszonej w czasie i przestrzeni inspirowanej powieścią Ignacego Krasickiego "Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki". Koncertuje w całej Polsce prezentując bogaty repertuar składający się z własnych utworów oraz coverów w szerokiej stylistyce - od spokojnego bluesa po dynamiczne rockowe brzmienia. W 2005 roku zespół wydał płytę demonstracyjną "Tego chcę", którą można zakupić podczas koncertów.
06.06.2019

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska - koncert w Radiu Kraków

6 czerwca (czw.), godz. 20.00__________koncert biletowany
Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.

Od ponad 10 lat Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Miejsce koncertu:

RADIO KRAKÓW
Studio S5 im. Romany Bobrowskiej
al. J. Słowackiego 22 Kraków

Sprzedaż internetowa biletów: www.rezerwacje.hals.krakow.pl
bilet VIP - 80 zł
bilet zwykły - 60 zł


ZAPRASZAMY DO SKLEPU INTERNETOWEGO, gdzie dostępna jest pełna dyskografia duetu
https://sklep.hals.krakow.pl/10_korycki-andrzej-zukowska-dominika

Promocje na wybrane produkty oraz ciągłe akcje promocyjne!
https://sklep.hals.krakow.pl/promocje

organizator:
Krakowska Fundacja Żeglarstwa Sportu i Turystyki HALS
31-113 Kraków, ul .Straszewskiego 27
tel. 12/430 09 86
e mail: hals@hals.krakow.pl
www.hals.krakow.pl

www.shanties.pl - szanty, ballady, piosenki żeglarskie w wykonaniu najpopularniejszych wykonawców polskie jsceny szantowej
07.06.2019

Znienacka Project

7 czerwca (pt.) godz. 20.00_________________wstęp wolny
„Może „Znienacka”? – usłyszałem w słuchawce słowa wypowiedziane przez Bartka. Tak wykluła się nazwa dla zespołu, który tworzyliśmy wtedy w trójkę: Ania Dębicka, Bartek Kiszczak i ja Sławek Cygan. Z czasem odkryliśmy, że nazwa ta nie ma odpowiednika angielskiego, a jeżeli kiedyś będzie trzeba … ? Stąd też wziął się „Project”. Zespół z międzynarodową nazwą.
Teraz to już poleci, pomyśleliśmy :0)
Po drodze zmieniał się skład zespołu i przybywało nam lat. Na skrzypcach grała Gosia Dubowiecka, pojawił się Maciek Wolański z basem i Ania Mierczyńska z akordeonem guzikowym. Grywaliśmy w konkursach, na festiwalach krajowych, po knajpach, to tu, to tam. Wygraliśmy parę konkursów – m.in. Szanty we Wrocławiu, Tratwę, festiwal w Charzykowych…Tylko jakoś nie po drodze było nam do nagrania płyty.
Pierwszy raz weszliśmy do studia gdzieś na przełomie 2014-2015. Ostatni – dobre dwa lata później. Pośpiech podobno poniża. W efekcie powstał zbiór piosenek obejmujących muzyczne fascynacje naszych młodych lat oraz utwory autorskie inspirowane muzyką m.in. Marka Knoplfera, Dave Matthews Band, Great Big Sea czy folkowymi melodiami z Wysp.