Imprezy

Archiwum
19.03.2019

Kurs radiooperatora SRC

19- 20 marca
Intensywny, dwudniowy kurs SRC. Kilkanaście godzin intensywnej NAUKI i PRAKTYKI na naszych radiach. Przygotowujemy się do zdania egzaminu, ale przede wszystkim do radzenia sobie w każdej sytuacji NA MORZU.


TERMIN:
19-20.03.2019r. (tryb popołudniowy)

KONTAKT DO ORGANIZATORA:
www.charter.edu.pl
info@charter.edu.pl, telefony: 58 620 91 36, 511 367 070, 33 814 80 70
CENA KURSU: 350 zł + egzamin (125zł na konto UKE)

Świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu "SRC" uprawnia do obsługi urządzeń radiowych pracujących w systemie GMDSS na jachtach na obszarze morza A1. Do uzyskania tego patentu konieczne jest ukończenie 18 lat. Na większości akwenów świata, w składzie załogi każdej jednostki wyposażonej w radiostację, musi się znajdować osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia do obsługi danego rodzaju radiostacji. Do obsługi radiostacji VHF, będącej standardowym wyposażeniem jachtów czarterowych, wymagane jest uzyskanie świadectwa radiooperatora bliskiego zasięgu (SRC).

21.03.2019

Z goryczy soli moja radość-prezentacja książki Teresy Remiszewskiej

21 marca (czw.), godz. 19.00_______________wstęp wolny
Zapraszamy na prezentację książki Teresy Remiszewskiej “Z goryczy soli moja radość”, wznowionej po ponad 40 latach!!! Udział weźmie inicjator wydania - Andrzej Remiszewski.
W programie krótka prezentacja Autorki, czytanie krótkich fragmentów książki oraz wspomnienia rodzinne, pytania i odpowiedzi.
Będzie można nabyć książkę, wraz z pamiątkowym stemplem zawierającym faksymile podpisu Autorki.
Bezpośrednio po prezentacji tradycyjnie szanty i przyjacielskich spotkań ciąg dalszy...:-)
____________________
Najnowsze wydanie książki jest rozszerzonym wydaniem książki z roku 1975 o pierwszym polskim samotnym przejściu Atlantyku w ramach regat OSTAR 72. Rozszerzenie, poza warstwą ilustracyjną, obejmuje również życiorys Teresy Remiszewskiej ze szczególnym uwzględnieniem dalszych losów "Komodora" oraz powodów niedojścia do skutku pierwszego w świecie samotnego rejsu dookoła świata.

TERESA REMISZEWSKA (1928–2002) pionierka, samotnego, kobiecego żeglarstwa w Polsce - jako pierwsza Polka (i czwarta kobieta na świecie) samotnie przepłynęła Atlantyk, biorąc udział w 1972 roku w prestiżowych regatach OSTAR („The Obserwer Singlehanded Translantic Race” 1972) - największej tego typu imprezie w świecie. Polka płynęła na jachcie "Komodor", płynąc z Plymouth w Anglii do Newport w Stanach Zjednoczonych drogą najkrótszą a zarazem najtrudniejszą. Opis tego rejsu stanowi treść książki „Z goryczy soli moja radość”.

Teresa Remiszewska podczas rejsu dowiodła, jak znakomitą jest żeglarką. Opisując to, co wydarzyło się podczas 57 dni spędzonych sam na sam z oceanem, ujawniła swój talent literacki. W tym rejsie aż nadto było trudnych sytuacji - niekorzystnych splotów okoliczności, usterek, których usunięcie na  oceanie było niemal niemożliwe, sztormów i dni bez wiatru - równie trudnych dla regatowego żeglarza. Opis tych wydarzeń stanowi sól wartkiej narracji i jest świadectwem ogromnego hartu ducha żeglarki, jej wielkiej woli walki i nieustępliwości.

Teresa Remiszewska wywodzi się z pokolenia romantyków morza. Przyjaźniła się z kapitanem Karolem Olgierdem Borchardtem - dobrze znanym czytelnikom morskiej literatury. Podobnie jak on swoje życie związała z morzem...
22.03.2019

Yanke Blues Band

22 marca (pt.), godz. 20.00________________wstęp wolny
Autorskie kompozycje zespolu, to dzieło gitarzysty Jana Nikodemowicza, a ich oryginalne brzmienie to wypadkowa różnych doświadczeń i inspiracji muzycznych. Zaś wspólnym mianownikiem wszystkiego jest Wszechmogący Blues!
23.03.2019

Non Smokers

23 marca (sb.), godz. 20:00________________wstęp wolny
Non Smokers to kwartet akustyczny złożony z krakowskich muzyków znanych m.in z takich formacji, jak: M.G.R. Jazz Friends, Kwartet Akustyczny, Workaholic, Krakowska Grupa Bluesowa. Stylistyka w jakiej się poruszają to połączenie bluesa, folku, rocka i okolic jazzu.

Skład:
Maciej Kłeczek - gitara akustyczna, mandolina, śpiew
Grzegorz Szydłak - gitara akustyczna
Piotr Kosieradzki - skrzypce
Bogusław Mietniowski - gitara basowa
30.03.2019

Akustyczni Band - shanty / acoustic rock

30 marca (sb.), godz. 21.00________________wstęp wolny
AKUSTYCZNI - To wszystko zaczęło się... a kto to pamięta? Najpierw Tomek grał i śpiewał sam, coś o miłości, koniaczkach i morskich opowieściach. Później Michał pokazał mu, że jednak do tego, co śpiewa, bardzo przydaje się akustyczna gitara. Myśleli, że to już, że jest dobrze i wtedy przyszedł Kamil: zaczął stukać i pukać, zaczął uzupełniać rytm i dopiero wtedy okazało się – to jest to! Ale pewnego dnia przyszedł Nikodem – wcześniej byli w wielkim błędzie myśląc, że wiedzą, co robią! To on dopiero pokazał gdzie, jak, co i kiedy. A później już tylko próba, koncert, próba, koncert…

I "stał się" zespół AKUSTYCZNI, z własnym repertuarem, ale również z coverami, które im w duszy grają, które podziwiają. Na żywo dają z siebie 300%, zawsze pozytywnie i z pasją!