Imprezy

Archiwum
25.05.2024

Piotr Zadrożny w Starym Porcie

25 maja (sb.), godz. 20.00__________________wstęp wolny
Piotr Zadrożny - związany z nurtem piosenki żeglarskiej. Wykonuje głównie własne utwory, ale ma w repertuarze również utwory tradycyjne. Szczególnym upodobaniem darzy muzykę irlandzką.


08.06.2024

Non Smokers w Starym Porcie

8 czerwca (sb.), godz. 20:00________________wstęp wolny
Non Smokers to kwartet akustyczny złożony z krakowskich muzyków znanych m.in z takich formacji, jak: M.G.R. Jazz Friends, Kwartet Akustyczny, Workaholic, Krakowska Grupa Bluesowa. Stylistyka w jakiej się poruszają to połączenie bluesa, folku, rocka i okolic jazzu.

Skład:
Maciej Kłeczek - gitara akustyczna, mandolina, śpiew
Grzegorz Szydłak - gitara akustyczna
Piotr Kosieradzki - skrzypce
Bogusław Mietniowski - gitara basowa
15.06.2024

Hutny Band w Starym Porcie

15 czerwca (sb.), godz. 20.00________________wstęp wolny
Paweł Hutny
Jest obecny na polskiej scenie szantowej od ponad 20 lat. Gitarzysta, wokalista, piosenkarz i bandżysta oraz kompozytor i autor tekstów wielu piosenek, wykonywanych przez Drake Sea Folk Group czy Flash Creep.
Na początku 2004 r. wraz z grupą przyjaciół z Częstochowy stworzył zespół szantowy Drake, z którym występował na koncertach i festiwalach, często zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Paweł jest autorem większości tekstów i części kompozycji utworów na pierwszej płycie zespołu, pt. „Talizman” , tj. „O chłopcu co się morza trochę bał”, "Gdzie się kończy świat", „Latarnik”, „Szum oceanu”, „Regatowy” czy tytułowy „Talizman”. Koncertował także z zespołem Flash Creep, dla którego napisał tekst piosenki „Smutna opowieść” i współtworzył tekst utworu „Matki płacz”, „zauważonego” ostatnio przez Jury Festiwalu Shanties 24.
Za twórczość solową Paweł Hutny otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie festiwalu Szanta Klaus 2022, a na tegorocznym festiwalu Shanties 2024 w Krakowie został laureatem nagrody im. Moniki Szwai za tekst piosenki premierowej „Jednym słowem”.
Prywatnie Paweł pasjonuje się żeglarstwem pełnomorskim, posiada stopień kapitana jachtowego oraz instruktora żeglarstwa. Od wielu lat aktywnie działa w klubach żeglarskich, jest współorganizatorem Jurajskiego Festiwalu Żeglarskiego, a w przeszłości Spotkań Szantowych „Rubin” i Jurajskiego Festiwalu Wodnego. Człowiek wielu pasji, miłośnik przygód, podróży oraz jazdy konnej.

W 2023 r. wraz z grupą zaprzyjaźnionych muzyków stworzył zespół Hutny Band, do której w bieżącym roku dołączył jego syn – Maciej Hutny, wzbogacając formację oryginalną barwą głosu. Zespół bazuje na tradycyjnych melodiach irlandzkiego i amerykańskiego folku, łącząc nostalgiczne motywy poezji morskiej z żywiołowymi akcentami folkowymi. Autorskie teksty i ciekawe aranżacje sprawiają, że każdy utwór zabiera słuchaczy w podróż do różnych zakątków świata.

Hutny Band tworzą:
Paweł Hutny – wokal, banjo, gitara akustyczna, harmonijka
Maciej Hutny – wokal, gitara akustyczna
Mariusz Czernecki – akordeon
Filip Kłosowski – skrzypce
Paweł Krzyczmonik – perkusjonalia
Przemek Szymanek - gitara basowa.
22.06.2024

Krzysztof Jurkiewicz - recital

22 czerwca (sb.), godz. 20.00________________wstęp wolny
Recital autorski Krzysztofa "Jurkiela" Jurkiewicza!
śpiew, gitara, mandolina, harmonijka ustna; autor tekstów i kompozytor. Na różnych scenach folkowych obecny od 1981 roku. Od 1989 roku związany z grupą Słodki Całus od Buby, w której jest gitarzystą, wokalistą i autorem połowy repertuaru. Od tego samego roku związany ze sceną szantową: najpierw jako wokalista wspierający zespół Packet podczas nagrań, a następnie jako współtwórca takich zespołów jak: Smugglers, Broken Fingers Band, Gdańska Formacja Szantowa i obecnie Formacja. Współtworzył też, w początkach jej istnienia, folkrockową grupę Szela, a także współpracował z zespołem EKT Gdynia i wspierał (jako wokalista, gitarzysta i mandolinista) różnych solistów. Ma na swoim koncie wiele nagród, zarówno tych, zdobytych przez zespoły, jak i indywidualnych- za teksty (m.in. wielokrotnie na festiwalu Shanties) i piosenki; brał udział w nagraniu kilkunastu płyt. W 2021 roku wydał pierwszą solową płytę, zatytułowaną „Listopad”, która zdobyła drugie miejsce w plebiscycie słuchaczy i słuchaczek Radia Danielka na najlepszą płytę roku.

Płyta dostępna w sklepie wydawcy
https://sklep.hals.krakow.pl/muzyka/616-listopad.html

Zapraszamy
29.06.2024

Crazy Fingers w Starym Porcie

29 czerwca (sb.), godz. 20.00________________wstęp wolny
Muzykę zdefiniowali jako blues'n'roll. Począwszy od klasycznego bluesa, przez chicagowskie shuffle, rock'n'rollowe wybryki, przyprawione szalonym rockabilly, aż po ostrzejsze rockowe klasyki. W tym klimacie utrzymane są utwory, bo przecież ojcem wszystkiego jest blues!

Koncert Crazy Fingers pierwszy raz na staroportowej scenie.
Zapraszamy!