W Tawernie

Kursy i szkolenia
Szkolenia żeglarskie, motorowodne czytaj więcej
Rezerwacja stolików
Szanowni klienci! Informujemy, że rezerwacji... czytaj więcej
Poszukiwacze
23.08.2019
Poszukiwacze

szanty

czytaj więcej
NIPU
31.08.2019
NIPU

blues, rock
czytaj więcej
Lekko Pijani
06.09.2019
Lekko Pijani

blues, rock
czytaj więcej

Imprezy

Archiwum
23.08.2019

Poszukiwacze

23 sieprnia (pt.), godz. 20:00_________________wstęp wolny
Poszukiwacze- czterech facetów, którzy swoją grą zabierają słuchaczy w wędrówkę po różnych gatunkach muzycznych. Trzema gitarami, altówką i kazoo czarują na scenie i wprawiają w dobry nastrój każdego, kto pojawi się w ich okolicy. 
Nie może Ciebie zabraknąć! 
31.08.2019

NIPU

31 sierpnia (sb.), godz. 21:00_______________wstęp wolny
Zespół blues-rockowy z Krakowa grający od 2003 roku. Na swoich elektrycznych i akustycznych koncertach przenosi słuchaczy do odległej krainy zawieszonej w czasie i przestrzeni inspirowanej powieścią Ignacego Krasickiego "Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki". Koncertuje w całej Polsce prezentując bogaty repertuar składający się z własnych utworów oraz coverów w szerokiej stylistyce - od spokojnego bluesa po dynamiczne rockowe brzmienia. W 2005 roku zespół wydał płytę demonstracyjną "Tego chcę", którą można zakupić podczas koncertów.
06.09.2019

Lekko Pijani

6 września (pt.), godz. 20.00________________wstęp wolny
Lekko Pijani to unikalny na polskiej scenie zespół muzyczny i zarazem projekt  towarzysko-artystyczny, którego twórczość określić można jednym słowem  "PRAWDZIWA". Nie ma tu celebryckiego blichtru ani hermetycznego zadęcia. Jest czterech doświadczonych życiowo facetów, którzy po prostu postanowili grać.
Są dobre, poetyckie teksty, niepowtarzalny wokal i świetna muzyka prosto z serca.

Lekko Pijani powstali w 2013 roku. W 2014 roku zespół Lekko Pijani wzbudził powszechne zainteresowanie dzięki udziałowi w programie “Mam Talent”. W kolejnych latach grupa pracowała nad repertuarem i koncertowała w całej Polsce, zmieniając w międzyczasie nazwę, by w 2017 roku, już jako zespół Sławomir Grzymek i Pijani wydać dla Warner Music Polska płytę “Piosenki (nie)popularne”. Krążek sprzedał się w ponad 3000 egzemplarzy. W tym roku Lekko Pijani nagrali swoją drugą płytę.
14.09.2019

Gary Philbin recital

14 września (sb), godz. 21:00_______________wstęp wolny
Solowy koncert irlandzkiego gitarzysty i wokalisty. W repertuarze znane utwory od Led Zeppelin po Adel. Zapraszamy do wspólnego śpiewania!

Come, listen and sing with us.
It's the next but not the last Gary's great gig in Stary Port!

wstęp wolny/ free admission
20.09.2019

Arek Wlizło & Anna „Emolka” Dębicka

20 września (pt.), godz. 20.00_______________wstęp wolny
Arek Wlizło – muzyk i żeglarz, na stałe mieszkający w Kanadzie. Od wielu lat związany z polską sceną szantowa. Propagator polskiej szanty za oceanem, gdzie wspóltworzył festiwal "Knaga".Pomysłodawca oraz organizator  fesstiwalu „Z Morza w Krainę Łagodności”, na który od wielu lat zaprasza do Kanady największe gwiazdy polskiej sceny szantowej. Polskiej publiczności znany przede wszystkim jako charyzmatyczny wykonawca, który na scenie czuje się świetnie zarówno solo, jak i w zespole. Ma na swoim koncie dwie nastrojowe płyty Skąd i Dokąd inspirowane doświadczeniami odbytych rejsów. 

Anna „Emolka” Dębicka – skrzypaczka sesyjna, wrocławianka z wyboru i fascynacji miastem. Od wielu lat znana i słuchana w „Krainie Łagdodności”, na stałe współpracuje z zespołami „Do Góry Dnem”, „A gdyby Tak”, "Irish Jam", z Jadwigą Tomczyńską oraz akrobatyczno-artystyczną grupą "Enigma Art". W kręgu muzyki żeglarskiej zaangażowana była we współpracę z min. zespołem Róża Wiatrów, Za Horyzontem, Orkiestra Samanta, z Waldemarem Mieczkowskim. Współzałożycielka zespołu „Znienacka Projekt”, „Jan i Klan” i "Irish Jam". Charakterystyczne brzmienie skrzypiec Ani można usłyszeć między innymi na ostatniej płycie Willas Wioletty, „Znienacka Projekt”, „SCOB”, „A gdyby Tak”, Zbyszka Stefańskiego, „Orkiestry Samanta” czy w kompozycjach Pawła Pudło. Oprócz dźwięków, które wydobywa ze swego instrumentu, od kilku lat można ją też usłyszeć śpiewającą, min. w projekcie „Satin Voices”. Prywatnie Anię „Emolkę” można spotkać pod żaglami, albo w górach.
Projekt z Arkiem Wlizło jest efektem wzajemnego szacunku do twórczości scenicznej, a także wspólnych zainteresowań.